Vlastivědné muzeum Jesenicka a povodně 2024

30.09.2024
Vážení přátelé a příznivci muzea,

dovolte mi nejprve Vás ubezpečit, že historické poklady, které muzeum schraňuje, zůstaly po celou dobu v bezpečí. Ty v depozitářích i ty ve výstavách a expozicích. Ušetřeny byly rovněž historické památky: Vodní tvrz a Rodný dům Vincenze Priessnitze. Zcela minimálně bylo poškozeno pouze sklepení tvrze, kde docházelo k nebezpečnému zvyšování vlhkosti. Naši pracovníci se ochotně nabídli k pomoci ostatním, těm, kteří byli poškozeni více, jednotlivcům i institucím. Díky kontaktům jsme také po odeznění povodní navezli na Jesenicko přibližně dvě desítky vysoušečů.

Děkujeme všem za nabídky pomoci, v tuto chvíli má muzeum dostatek kapacit pracovních i finančních na obnovu provozu. Věnujte své kapacity, čas či peníze potřebnějším. Chcete-li vyloženě podpořit nás, přijďte se k nám odreagovat, navštivte výstavu, expozici, přednášku či jinou akci, zakupte si knihu. Muzeum bude od 1. října opět otevřené, ale vzhledem k nefunkčnímu systému vytápění zatím nemůžeme provoz garantovat. Sledujte proto prosím náš web a Facebook.

Pavel Rušar
ředitel muzea